Soupis koncertů souboru MoEns (Mondschein Ensemble)

 

1995  1996  1997  1998  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007 2008 2009 2010 2011

 

 

Skladatelé na programech koncertů souboru MoEns:

 

Ondřej 

Josef 

Louis 

Hanuš 

Vladimír

Gavin 

Ivan

Martin 

John 

Petr

Giampaolo

Enrico

Donald 

Christoph 

Jean-Jacques

Péter 

Morton

Brian 

Michael 

Kohei 

Paul 

Henryk-Mikołai 

Peter 

Milan 

Miloš 

Hauke 

Svatopluk 

Martin 

Michael

Máté 

Balázs 

Slavomír 

Klaus 

Martin

Miloslav 

Marko 

Charles 

Michael

Jiří 

Mauricio 

Joshihiro 

Jan 

Jurij 

Juliane

Jan 

Marek 

Olli 

Elia 

György 

Ivan 

Bronius 

Paolo

Ivana 

Zdeněk 

Martin 

Zbyněk 

Lukáš 

Vlastislav 

Teizo

Masataka 

Isao 

Rytis 

James 

Ivo 

Luboš

Tristan 

Michal 

Ichiro 

Roman Z. 

Michael 

Roman

Fabian

Elena 

Ricardo

Alois 

Hannu 

Petr 

Leonardo

Miroslav 

Michal 

Steve 

Doina 

Jaroslav 

Bohuslav 

Kaija 

László 

Annette

Benjamin 

Zsolt 

Howard 

Milan 

Sylva 

Jaroslav

Miroslav 

Miklós 

Ondřej

Yutaka 

Jukka 

Irena 

Michael 

Jan

Erkki-Sven 

Nomeda 

Zbyněk 

Iannis 

Helmut 

Pavel

Vít 

 

 

Adámek

Adamík  

Andriessen

Bartoň

Bokes

Bryars 

Buffa

Burlas

Cage 

Cígler

Coral

Correggia

Crockett 

Delz

Dünki

Durkó  

Feldman

Ferneyhough 

Finnissy

Fujita

Glass

Górecki 

Graham

Grygar

Haase

Harder

Havelka

Herman 

Hirsch

Hollós

Horváth

Hořínka

Huber

Hybler

Ištvan

Ivanović 

Ives

Jarrell

Kadeřábek

Kagel

Kanno

Kapr

Kasparov

Klein 

Klusák

Kopelent

Koskelin  

Koussa

Kurtág  

Kurz

Kutavičius

Longo

Loudová

Lukáš

Marek 

Matějů

Matoušek

Matoušek

Matsumura

Matsuo

Matsushita

Mažulis

Mc Millan 

Medek 

Mrkvička

Murail

Nejtek

Nodaira

Novák 

Nyman  

Pallas

Pérez Tedesco

Petrová

Piacentini

Piňos

Pohjannoro

Pokorný

Polato

Pudlák

Rataj

Reich 

Rotaru

Rybář

Řehoř

Saariaho 

Sáry

Schlünz

Schweitzer

Sérei

Skempton  

Slavický 

Smejkalová

Smolka

Srnka 

Sugár

Štochl

Takahashi

Tiensuu

Tokarzová

Torke 

Trojan

Tüür 

Valančiuté 

Vostřák

Xenakis

Zapf

Zemek

Zouhar

 

 

 

   
   

 

17. listopadu 1995 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, koncert sdružení Ateliér 90, Setkání

(první veřejné vystoupení)

Jaroslav Rybář - Interludi e ritornelli

Petr Pokorný - Naše paní B. Němcová

Miroslav Pudlák - Chandra

Jaroslav Smolka - Reflexy

Marek Kopelent - Le petit Rien

 

5. prosince 1995 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, festival Třídení plus

Marek Kopelent - Holanovská reminiscence

Alois Piňos - 16.1.1969

 


18. června 1996 Janáčkova síň, 456. Úterek Umělecké besedy

Ištvan - Mikrosvěty

Jaroslav Rybář  - Sette elementi

Elena Petrová - Sedm forem básnických

Zdeněk Lukáš - Rondo

 

5. září 1996,  Český Krumlov, Hotel Růže

Petr Pokorný - Mondschein světová premiéra

Miloslav Ištvan - Canto I

Miroslav Pudlák - Chandra

Hanuš Bartoň - Řeka bouřlivá, řeka zapomnění (premiéra)

Peter Graham - Kvintet (premiéra)

Zbyněk Matějů - Mechanika nebeského ticha (Capriccio) (premiéra)

 

26. října 1996 Galerie umění, Karlovy Vary

Zbyněk Matějů - Capriccio

Peter Graham - Kvintet

Hanuš Bartoň - Řeka Bouřlivá, řeka zapomnění

Petr Pokorný - Mondschein Sextet

Miroslav Pudlák - Sextet (premiéra)

  

11. listopadu 1996, JAMU, Brno

Miroslav Pudlák - Sextet

Marek Kopelent - Furiant (premiéra)

Petr Pokorný - Mondschein Sextet

Roman Z. Novák - Jen jednou si odpočinout, jako myš v pasti

Hanuš Bartoň - Řeka bouřlivá, řeka zapomnění

Peter Graham - Kvintet

Zbyněk Matějů - Capriccio

  

17. listopadu 1996 Dům u Kamenného zvonu

Bartoň, Graham, Kapr, Kopelent, Matějů, Pudlák

 

19. listopadu 1996 Janáčkova síň, 458. Úterek Umělecké besedy

Petr Pokorný - Mondschein

Hanuš Bartoň - Řeka bouřlivá, řeka zapomnění

Lukáš Matoušek - Ohlédnutí Orfeovo

Miroslav Pudlák - Sextet

 

23. listopadu 1996, Festival Fliessende Grenzen, Hamburg, Musikhalle

Marek Kopelent - Furiant

Peter Graham - Kvintet

Jan Kapr - Rotazione 9

Miroslav Pudlák - Sextet

Hanuš Bartoň - Řeka bouřlivá, řeka zapomnění

Zbyněk Matějů - Capriccio

 

4. prosince 1996 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, festival Třídení plus

Jaroslav Rybář - 8 zpěvů na básně I.Wernische

Alois Piňos - Obžalovaný

 

5. prosince 1996 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, festival Třídení plus

Kopelent - Furiant, Pudlák - Chandra

 

6. prosince 1996 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, festival Třídení plus

Doina Rotaru -  Balance of Light

Roman Z. Novák - Jen jednou si odpočinout jako myš v pasti

Petr Pokorný - Mondschein

Miloš Haase - Kvartet

 


4. října 1997, Brno - Expozice Nové hudby

Miroslav Pudlák - Chaosmos

Martin Herman - Arena  

Alois Piňos - Sonnenschein  

Hanuš Bartoň - Počítačovo zastaveníčko 

Donald Crockett - To Be Sung on the Water 

Ivo Medek - 11 Gestalten des Mondscheins

 

9. listopadu 1997 Archa, festival Marathon of New Music 

Petr Graham - Der Erste, Geometrické myšlenky, Kvintet, Polední přestávka v továrně budoucnosti

 

20. listopadu 1997 Kostel sv. Šimona a Judy

Alois Piňos - Sonnenschein

Jan Klusák - Jupiter

Ivana Loudová - Tanto accanto

Graham -...nebe i země pominou...

Pudlák - Chaosmos

Bartoň - Počítačovo zastaveníčko

 

3. prosince 1997 festival Třídení plus

Soubor Mondschein

Sylva Smejkalová - Lunachordy

Marek Kopelent - Bludný hlas

 

4. prosince 1997 festival Třídení plus

Alois Piňos - Sonnenschein

 

5. prosince 1997 festival Třídení plus

Vlastislav Matoušek - Post skriptum

Ivana Loudová - Tanto accanto

 


28. ledna 1998 Maďarské kulturní středisko

Petr Pokorný - Mondschein, Hudba k slavnostem pozdního léta, Prosím, sejměte masky

Máté Hollós - Notturno, Na prahu nebytí, Jedna nebo deset skladeb pro klavír, Les Voyelles de Rimbaud

 

12. března 1998 Severočeská galerie výtvarného umění Litoměřice

Alois Piňos - Sonnenschein

Jaroslav Smolka - Reflexy

Michal Nejtek - 1+2+3

Miroslav Pudlák - Sextet

Peter Graham - ... nebe i země pominou...

Hanuš Bartoň - Počítačovo zastaveníčko

 

20. května 1998 Kostel sv.Šimona a Judy, Koncert Pražského jara 1998

James Mc Millan - Three Dawn Rituals

Peter Graham - Moens aneb Dvořákův problém

Jan Klusák - Minimálně do zítřka

Miroslav Pudlák - Sextet

Hanuš Bartoň - Pantum

Tristan Murail - Treize couleurs du soleil couchant

 

29. června,1998, Festival komorní hudby, Český Krumlov, Maškarní sál

Peter Graham - Nebe i země pominou

Miroslav Pudlák  - OM-Age (premiéra)

Hanuš Bartoň  - Počítačovo zastaveníčko

Tristan Murail  - Treize couleurs du soleil couchant

Donald Crockett  - To Be Sung on the Water  

Maurice Ravel  - Introdukce a allegro

 

 

16. září 1998, Koncert ze studia 1, přímý přenos na ČRo 3 Vltava

Peter Graham - Kvintet

Tristan Murail - Treize couleurs du soleil couchant

Miroslav Pudlák - Om-Age

Hanuš Bartoň - Pantum

 

4. listopadu 1998 Lichtenštejnský palác, sál Martinů, Koncert soudobé duchovní hudby

Milan Slavický - Veni, sancte spiritus

 

8. listopadu 1998, 50 let po  - Vlastislav Matoušek

Matoušek - Koan pro Mondschein

 

26. listopadu 1998, Studio Dukla, Brno

Alois Piňos - Sonnenschein

Peter Graham - Trio

Miroslav Pudlák - OM-Age

Michael Torke - The Yellow Pages

Henryk Mikołai Górecki - Recitativy a Ariosa - Lerchenmusik op.53

 

1. prosince 1998 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, festival Třídení plus

Jaroslav Rybář - Trio

Milan Slavický - Stínování

Jan Klusák - Lev

Miloš Haase - Mlčení sirén

Marek Kopelent - Snehah

 

13. prosince 1998 Kostel sv. Vavřince

Miroslav Pudlák  - OM-Age

Peter Graham  - Trio

Hanuš Bartoň  - Pantum

Michael Torke - The Yellow Pages

Henryk Mikołai Górecki - Recitatives and Ariosos - Lerchenmusik op.53

 


28. dubna 1999 Dům u Kamenného zvonu

Trio Mondschein

Iannis Xenakis - Charisma

Peter Graham  - Jiná geometrie

Miroslav Pudlák - Chandra

 

červen 1999, Ulánbátar, etnicko-soudobý festival Roaring Hooves   

Miroslav Pudlák  - Chandra

Hanuš Bartoň  - Večerní hudba

Marek Kopelent  - Karrak

Ivo Medek  - Pangea

Peter Graham  - Jiná geometrie

 

2. září 1999, Galerie Rudolfinum, Sukova síň Rudolfina

Sylva Smejkalová - Lunachordy

Michal Nejtek - 1+2+3 Concertino

Irena Tokarzová - Záblesky zevnitř

Zbyněk Matějů - Tichá posloupnost

Hanuš Bartoň - Míjení času

Iannis Xenakis - Charisma

Michael Finnissy - Banumbir

Miroslav Pudlák - OM-Age

 

7. října 1999 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, New Compexity - New Simplicity

Michael Finnissy  - Banumbirr

Michael Nyman  - String Quartet No. 3

Brian Ferneyhough  - Flurries

Howard Skempton - Gemini Dances

Brian Ferneyhough - Mort Subite

Gavin Bryars - Allegrasco                                     

 

11. října 1999 Bazilika Sv. Jiří na Pražském hradě, Ateliér 90 (společné vystoupení Art N a Mondschein), Soudobá duchovní hudba  - Hledání souvislostí

Marek Kopelent - Cantus e dilectione filiorum Dei“

R. Z. Novák - Smuteční hudba pro nedělní odpoledne, připomínající…

Svatopluk Havelka - Manna a bílý kámen;

Milan Slavický - Veni Sancte Spiritus

 

29. října 1999 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU

Ivo Medek - Zvětšenina deváté podoby (premiéra)

Miroslav Pudlák - Nokturno (premiéra)

Peter Graham - Il sogno (premiéra)

Josef Adamík - Ritorno (premiéra)

Vlastislav Matoušek  - Koan

Hanuš Bartoň - Míjení času           

 

21. listopadu 1999 Divadlo Archa - Marathon soudobé hudby

Miroslav Pudlák - Letím, The Last Word, Sextet, Om-Age, Astarot,

 

25. listopadu 1999, Moravská galerie, Brno, Sdružení Q

Michale Finissy - Banumbirr

Miroslav Pudlák - Nokturno

Howard Skempton - Gemini Dances

Ivo Medek - Zvětšenina deváté podoby

Michael Nyman - Smyčcový kvatet č.3

Pavel Zemek - Chrámové sólo

Hanuš Bartoň - Míjení času

 

 

30. listopadu 1999  - Sál Martinů, Třídení plus (společný koncert se souborem Resonance)

Milan Slavický - Vzývání IV,

Vlastislav Matoušek - Incantus

Martin Marek - Cosciette di roncole a la Luigi Galvani

 

2. prosince 1999 - Sál Martinů, Třídení plus (společný koncert se souborem Resonance)

Marek Kopelent - Hudba pro pět

 

14. prosince 1999 Janáčkova síň, 486. Úterek Umělecké besedy

Jaroslav Rybář - Trio

Milan Slavický - Stínování

Jan Klusák - Lev

Hanuš Bartoň - Večerní hudba

Lukáš Matoušek - Stíny a odlesky

 


4. října 2000 , Dům pánů z Fanalu, Expozice nové hudby, Tvář noci

Miroslav Pudlák - Letím, Chandra, Sextet, Nokturno, Om-Age, Tvář noci

 

10. října 2000 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU,  Mauricio Kagel

Mauricio Kagel - Blu's Blue, Aus dem Nachlass, Variationen, Klangwölfe, Phantasiestück

 

30. října 2000, Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU, Ensemble Mondschein - Hry

György Kurtág - Un brin du bruyere a Witold for piano

Hanuš Bartoň - Kasace in D

György Kurtág - Hry (Games)

Lukáš Matoušek  - Stíny a odlesky

Marek Kopelent  - Capriccio

Miroslav Pudlák - Tvář noci

György Kurtág - Un brin du bruyere a Witold pro cimbál

 

1. listopadu 2000 Sál Janáčkovy konzervatoře, Ostrava

Mauricio Kagel - Variationen für gemischtes Quartett

Lukáš Matoušek - Stíny a odlesky

Miroslav Pudlák - OM-Age

Hanuš Bartoň - Míjení času

Mauricio Kagel  - Phantasiestück

 

25. listopadu 2000 Divadlo Archa, Festival Musica Iudaica + Festival 9 bran

Ensemble Mondschein a sólisté, soubor Dama Dama

Steve Reich - Vermont Counerpoint, New York Counterpoint, Violin Phase, Electric Counterpoint, Tehillim

 

5. prosince 2000 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU  - festival Třídení

Miroslav Pudlák - Nokturno

Bohuslav Řehoř - Intimity

M.Slavický - Veni Sancte Spiritus

 

6. prosince 2000 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU  - festival Třídení

Zbyněk Vostřák - Kniha principů

 

7. prosince 2000 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU  - festival Třídení

György Kurtág - Hommage a R.Shumann

Mauricio Kagel - Fantasestück

 


15. října 2001 Kostel sv. Šimon a Judy

Michal Rataj - O tom po tom (premiéra)

Miroslav Pudlák - Drobné radosti (premiéra)

Pavel Zemek - Kvartet památce Jana Palacha

Hanuš Bartoň - Trio pro klarinet, violu a klavír (česká premiéra)

Petr Graham - Poslední večer básníka Si  - Kchanga

Martin Marek - Cosciette di roncole al la Luigi Galvani

 

13. listopadu 2001, Bratislava, Moyzesova sieň, festival Melos Étos

Hanuš Bartoň - Míjení času

Miroslav Pudlák - Drobné radosti

Peter Graham - Moens

Martin Burlas - Die Unendliche Melodie (premiéra)

Mauricio Kagel - Phantasiestück

 

22. listopadu 2001, Hotel Růže, Český Krumlov

Matrin Burlas -  Unendliche Melodie

Hanuš Bartoň - Míjení času

Hannu Pohjannoro - paluu

Jukka Tiensuu -  Beat

Martin Marek - Cosciette di roncole al la Luigi Galvani

 

26. listopadu 2001 Kostel sv. Šimona a Judy, Koncert současných finských skladatelů

Hannu Pohjannoro  - Paluu

Jukka Tiensuu  - Beat

Olli Koskelin   - Uurre

Kaija Saariaho  - New Gates

Kaija Saariaho  - Lichtbogen

 


18. května 2002 Thámova hala, Koncert Pražského jara 2002

MoEns + sólisté

John Cage - Seven

Peter Graham - Subida

Louis Andriessen - De Staat

 

19. května 2002 Expozice nové hudby, Brno

Peter Graham -Subida

Louis Andriessen - De Staat

 

19. června 2002, Dvorana Galerie Rudolfinum, koncert k výstavě Mikuláš Medek

Pudlák - Drobné radosti

Jan Kapr - Concertino

Hanuš Bartoň - Míjení času

Milan Grygar - Prostorem půdorysu (grafická partitura)

Zbyněk Vostřák - Kniha principů

 

30. října 2002 Kostel sv. Vavřince

Jan Kapr  - Concertino

Pavel Zemek  - Parafráze na parafrázi na Rigoletta

Martin Marek  - Alban Atrhuan

Marko Ivanovič  - Šílencova ranní suita

Miroslav Srnka  - Surprises in the Dark

 

6. listopadu 2002 Kostel sv.Vavřince  - Koncert Ateliéru 90

Petr Pokorný - Osamělý pištec I, Hadí královna veršů, Prosím sejměte masky,  Osamělý pištec II, Křehkost motýlích křídel

 

11. listopadu 2002, Konzervatoř v Teplicích

Miroslav Srnka - Surprises in the Dark

Peter Graham - Kvintet

Pavel Zemek - Parafráze na parafrázi na Rigoletta

Hanuš Bartoň - Míjení času

Miroslav Pudlák - OM-Age

Michal Nejtek - Setup na hlubinu ticha

Martin Marek - Cosciette di roncole

 

14. listopadu 2002, České centrum v Paříži

Miroslav Srnka - Surprises in the Dark

Peter Graham - Kvintet

Pavel Zemek - Parafráze na parafrázi na Rigoletta

Hanuš Bartoň - Míjení času

Miroslav Pudlák - OM-Age

Michal Nejtek - Setup na hlubinu ticha

Martin Marek - Cosciette di roncole

 

24. října 2002 Divadlo Ponec

Setkání hudby a pohybu v Žižkovském Ponci

(scénické provedení kompozic, jejichž základem je musique concrete; společný koncert s ansámblem ArtN)

Roman Z. Novák - Populární melodie mého podvědomí

Ondřej Adámek, Michal Rataj - Dech, puls, světlo  

 

30. října 2002 Kostel sv. Vavřince

Jan Kapr - Concertino

Pavel Zemek - Parafráze

Martin Marek - Alban Arthuan

Marko Ivanovič - Šílencova ranní suita

Miroslav Srnka - Surprise in the Dark

 

24. listopadu 2002 Dům Umění, Brno

Jurij Kasparov - Krajina ubíhající v nekonečno

Michal Nejtek  - Sestup na hlubinu ticha

Nomeda Valančiūtė - Fragment from Hospital Park

Erkki-Sven Tüür - Architectonics II

Pavel Zemek - Parafráze na parafrázi na Rigoletta

Henryk Mikołaj Górecki  - Musiquette IV

 

27. listopadu 2002 Kostel sv. Vavřince, Koncert ze skladeb současných skladatelů zemí východní Evropy

Jurij Kasparov - Krajina ubíhající v nekonečno

Erkki-Sven Tüür - Architectonics II pro klarinet, violoncello a klavír

Rytis Mažulis - Canon mensurabilis

Nomeda Valančiūtė - Fragment z nemocničního park

 Bronius Kutavičius - Erotics

Henryk Mikołaj Górecki - Musiquette IV "Trombone Concerto" op. 28

 


11. ledna 2003 sál JAMU, Brno, Koncert soudobé japonské hudby

Masataka Matsuo - Distraction

Kohei Fujita - Cesty větru pro sólový klavír

Joshihiro Kanno - Reflecting Sphere

Ichiro Nodaira - Strofa pro klarinet

Isao Mtsushita - Kvartet ke slávě neřesti (3. a 4. věta)

Yutaka Takahashi - Sextet Garuda

 

8. října 2003 - Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU  

Roman Z. Novák - South of no North (premiéra)

Martin Marek - Trachys 02

Miroslav Pudlák - Encore

Ivan Kurz - Písnička z Bretaně (premiéra)

Hanuš Bartoň - Paralelní prostory II kompozice pro soprán,  komorní soubor, elektroakustickou stopu a vizuální projekci (premiéra)


5. listopadu 2003 Lichtenštejnský palác, Galerie HAMU

Skladby švýcarských autorů 

Christoph Delz - Klavierquartett

Michael Jarrell - Assonance pro klarinet sólo

Paul Glass - Cinque pezzi pro klavír sólo

Jean-Jacques Dünki - Kammerstück IV

Klaus Huber - Ein Hauch von Unzeit III pro flétnu, klarinet, housle, violu, violoncello a klavír

 

1. prosince 2003, JAMU, Brno, Japonská hudba
Masataka Matsuo - Distraction

Kohei Fujita - Ways of the Wind

Joshihiro Kanno - Reflecting Sphere

Ichiro Nodaira - Strofa

Isao Matsushita - Quartet for the Glory of Vice

Yutaka Takahashi - Sextet Garuda

Teizo Matsumura - Jon-Rei I, II


2. prosince 2003 Sál Martinů HAMU, Japonská hudba
Masataka Matsuo - Distraction

Kohei Fujita - Ways of the Wind

Joshihiro Kanno - Reflecting Sphere

Ichiro Nodaira - Strofa

Isao Matsushita - Quartet for the Glory of Vice

Yutaka Takahashi - Sextet Garuda

Teizo Matsumura - Jon-Rei I, II

 


14. března 2004, Deutschlandfunk, Köln, festival Forum neuer Musik
Marko Ivanovič - Šílencova ranní suita

Michal Nejtek - Für Elsa Zylberstein (premiéra)

Martin Marek - Trachys 02

Miroslav Pudlák - Aria (premiéra)

Hanuš Bartoň - Oasis (premiéra)

Jan Klusák - Jupiter

Peter Graham - Moens

 

5. dubna 2004 Kaple sv. Vavřince

Petr Graham - Moens aneb Dvořákův problém

Michal Nejtek - Für Elsa Zylberstein I

Martin Marek - Loudium

Hanuš Bartoň - Oáza  

Milan Slavický - Vzývání I

Miroslav Pudlák - Aria  

 

23. srpna 2004 Dartington International Summer School & Festival 2004, Dartington Hall
Peter Graham - Quintet

Jan Klusák - Jupiter  - duo

Martin Marek - Trachys 02

Michal Nejtek - Für Elsa Zylberstein I

Pavel Novák - Zemek - Sedm posledních slov

Miroslav Pudlák - Encore

Hanuš Bartoň - Oasis

 

25. srpna 2004 Dartington International Summer School & Festival 2004, Dartington Hall
Milan Slavický - Invocation IV, Invocation I

Pavel Novák - Zemek - Quartet

Hanuš Bartoň - Trio

Miroslav Pudlák - Aria

 

5. října 2004

525. úterek Umělecké besedy

členové souboru MoEns (Doležal, Gajdová, Bartoň)

H.M. Górecki - Recitativa i ariosa „Lerchenmusik“ op. 53

Miroslav Pudlák - Chandra

Hanuš Bartoň - Večerní hudba

 

24. listopadu 2004 · Štúdio 12, Bratislava, Večery Novej hudby  

Hanuš Bartoň - Oáza

Mikolaj Górecki - Recitativa i ariosa „Lerchenmusik II“

Charles Ives - Largo

Marek Kopelent - Canto Espansivo

Miroslav Pudlák - Aria

 

6. prosince 2004 Roxy, Experimentální prostor NoD

Peter Graham & Vancouver Irving - Mistr & Mamlas (Malé příběhy o velkém mistru), dokumentační melodram (premiéra)

 

8. prosince 2004 Kostel sv. Vavřince, Koncert Maďarské hudby

Durkó Péter - Vodní hladina

Sáry László - Image

Horváth Balázs - „I kolem tebe led”

Serei Zsolt - Rege

Kurtág György - Tre pezzi

Tre altri pezzi pro klarinet a cimbál

Sugár Miklós - Reminiscence

 


23. února 2005, sál JAMU, Brno

Michal Nejtek - Für Elsa Zylberstein

Holós Maté - Notturno

Hanuš Bartoň - In D

Sáry László - Image

Durkó Péter - Vodní hladina

Sugár Miklós - Reminiscence

Miroslav Pudlák - Aria

 

 


12. ledna 2006 Maureen Forrester Recital Hall, WLU, Waterloo, Kanada

14. ledna 2006 Music Galery, Toronto, Kanada

Michal Nejtek - Descent to the Depth of Silence

Martin Marek - Salvataggio di due S.

Ivan Kurz - Trio giocoso

Miroslav Pudlák - Another World (premiéra)

Peter Graham - Get Out of Whaterev CAGE

Hanuš Bartoň - In D

Marek Kopelent - Furiant

Slavomír Hořínka - Chairé

 

21. března 2006, Brno, Expozice nové hudby, Loutkové divadlo Radost

Hauke Harder - Der Geschmack von grünnen Heringen
Pavel Zemek - Proroctví Izajášovo

 

22. dubna 2006, Weimar, Německo, 7. Weimarer Frühjahrstage für zeitgenossische Musik

Helmut Zapf - Fragmente

Hanuš Bartoň - Ostinato Mentecato

Benjamin Schweitzer - Malbork I

Miroslav Pudlák - Another World

Slavomír Hořínka - Chairé

Elia el Koussa - Danse meditative

 

28. dubna 2006, Goethe Institut, Praha 

Helmut Zapf - Fragmente

Hanuš Bartoň - Ostinato Mentecato

Benjamin Schweitzer - Malbork I

Miroslav Pudlák - Another World

Slavomír Hořínka - Chairé

Elia el Koussa - Danse meditative

 

2. června 2006
Rheinsberger Pfingstwerkstatt 2006, Kavalierhaus der Schlossanlage, Rheinsberg, Německo
Annette Schlünz - Weiter.
Marek Kopelent - Furiant
Michael Hirsch - Trio I
Hanus Barton - Passing of Time
Juliane Klein - Aus der Wand die Rinne
Miroslav Pudlák - OM-Age

 

23. září 2006
Klangspuren Festival,
ORF Tirol Kulturhaus, Insbruck, Rakousko

(MoEns + Bohemia Saxophone Quartet)
Hanus Barton: Ohne Regeln
Marek Kopelent: "-------- ---- -- - 8421
Miroslav Pudlák: Babel Daces
Martin Hybler: Oligarch Globalisateur

 

23. listopadu 2006

Klášter sv. Anežky, Praha

program:

Hanuš Bartoň: Bez pravidel
Marek Kopelent: "-------- ---- -- - 8421
Miroslav Pudlák: Babel Daces
Martin Hybler: Oligarcha Globalizátor

Pavel Zemek: Proroctví Iziášovo

 

7. prosince 2006

JAMU, Brno

program:

Hanuš Bartoň: Bez pravidel
Marek Kopelent: "-------- ---- -- - 8421
Miroslav Pudlák: Babel Daces
Martin Hybler: Oligarcha Globalizátor

 


15. října 2007

České muzeum hudby, Praha

program:

Morton Feldman:

Three clarinets cello and piano

Bass clarinet and percussion

Clarinet and String Quartet

 

16. října 2007

Uměleckoprůmyslové muzeum MG

Brno

program:

Morton Feldman:

Three clarinets cello and piano

Bass clarinet and percussion

Clarinet and String Quartet

 

18. listopadu 2007

Roxy NoD, Praha 

program:

Miroslav Pudlák - Vertikální život, pro soubor a zvukovou stopu
R.Z. Novák - Hot Water Music, pro soubor a pás
Vít Zouhar - M, TRASA M, pro soubor a pás
Jiří Kadeřábek - Basic Prague, pro sampler a soubor
Hanuš Bartoň - Periferní vidění, pro soubor a zvukovou stopu
Michal Nejtek - a beautiful noise, pro soubor a sampler
 

20. listopadu 2007

Miroslav Pudlák - Vertikální život, pro soubor a zvukovou stopu
R.Z. Novák - Hot Water Music, pro soubor a pás
Vít Zouhar - M, TRASA M, pro soubor a pás
Jiří Kadeřábek - Basic Prague, pro sampler a soubor
Hanuš Bartoň - Periferní vidění, pro soubor a zvukovou stopu
Michal Nejtek - a beautiful noise, pro soubor a sampler
 

5. listopadu 2008

Uměleckoprůmyslové muzeum MG Brno 

program:

Milan Grygar, Anestis Logothetis - Grafické partitury

 

12. listopadu 2008

Národní galerie, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, 110 00 Praha 1

Milan Grygar, Anestis Logothetis - Grafické partitury

 

8. prosince 2008  

Národní galerie, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, 110 00 Praha 1

J. Kadeřábek, L. Mrkvička, L. Matoušek, M. Marek, O. Štochl

 

7. listopadu 2009

Festival Trieste prima, Terst, Itálie

Teatro Verdi

program:

Miroslav Pudlák - Vertikální život, pro soubor a zvukovou stopu
R.Z. Novák - Hot Water Music, pro soubor a pás
Vít Zouhar - M, TRASA M, pro soubor a pás
Jiří Kadeřábek - Basic Prague, pro sampler a soubor
Hanuš Bartoň - Periferní vidění, pro soubor a zvukovou stopu
Michal Nejtek - a beautiful noise, pro soubor a sampler
 

26. listopadu 2009

Roxy NoD, Dlouhá 33, Praha 1

Martin Marek - Jáchymova noční můra

Hanuš Bartoň - Romanza industriale

Slavomír Hořínka - Rozpustilé kapky věčnosti

Kamil Doležal - Machautovské variace

Miroslav Pudlák - Král Majáles

 

7. prosince 2009

Italský kulturní institut, Praha

program:  

Enrico Correggia - The Bay of Dream

Leonardo Polato - Vis in Evidence

Paolo Longo - Etchings III

Fabián Pérez Tedesco - Synapsis VII - Passacaglia interrotta

Ricardo Piacentini - Swith

Giampaolo Coral - Raps VII

26. října 2010
Galerie Lichtenštejnského paláce
Znějící Metropole II
program:
Roman Pallas - Just a Day
Petr Pařízek - Vlajesto
Jan Trojan - Krajiny, kde děti ještě vlakům mávají
Petr Cígler - Ghosts of Prague
Michal Rataj - Ethersoundescape

26. května 2011
Pražské jaro, Muzeum Kampa
Grafické partitury Milana Grygara
Program:
Modrá partitura
Partitura Krajiny
Znaková partitura
Partitura starých strojů
Partitura v prostoru zvuku

24. listopadu 2011
Galerie HAMU
program:
Miroslav Pudlák: Šťastný konec
Ivan Buffa: Perpetum nobile
Hanuš Bartoň: Marcia funebre
Martin Marek: Hoppla, wir leben!
Vladimír Bokes: Comment on Departures